یکشنبه  4  آبان  1399 , سالروز شهادت حضرت امام حسن عسکری (ع) تسلیت باد - آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج)

شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات پاسارگاد آریان (فناپ)

شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات پاسارگاد آریان (فناپ) در 24 دی‌ماه سال 1384 با سرمایه‌گذاری گروه مالی پاسارگاد و همکاری جمعی از نخبگان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های برتر کشور تأسیس شد.

مأموریت اولیه فناپ در ابتدا، طراحی و تهیه راهکار بانکی بومی ایرانی با توجه به تخصص و دانش روز جوانان ایرانی بود که با عنایت خداوند محقق گردید. پس از این موفقیت، فناپ فعالیت‌های خود را در صنعت فناوری اطلاعات با ارائه راهکارهای جامع مالی، راهکارهای جامع بیمه‌گری، بورس و مدیریت و پردازش تراکنش‌های مالی گسترش داد که هم‌اکنون بخشی از بزرگ‌ترین بانک‌های خصوصی و دولتی کشور، سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری، شرکت‌های بیمه و کارگزاران بورس، در حال استفاده و بهره‌برداری از آن‌ها هستند.

توسعه و پیاده سازی راهکار حمل و نقل هوشمند با تکیه بر دوربین ­های ثبت تخلف و سرعت­ سنج، نخستین تجربه فناپ در حوزه ­های غیرمالی و بانکی بود و در ادامه با ارائه خدمات ارزش افزوده محتوایی و پرداخت بر بستر موبایل و راه­ اندازی اپراتور ارتباطات ثابت مخابراتی، در بخش های مختلف زنجیره ارزش فناوری ارتباطات نقش­ آفرین شد. راه ­اندازی نخستین تلویوزیون اینترنتی کشور، طراحی و پیاده سازی راهکار جامع سازمانی و صنعتی در قالب بزرگترین پروژه نرم­ افزاری کشور و راه ­اندازی مرکز نوآوری و شتابدهی کسب وکارهای نوپا بخش دیگری از دستاوردهای گروه فناپ تا به امروز بوده است.

در حال حاضر فناپ در پنج حوزه راهبردی به شرح زیر فعالیت می­ کند:

# فناوری مالی و پرداخت
# فناوری زیرساخت و ارتباطات
# فناوری نشر محتوا و خدمات ارزش افزوده
# راهکارهای جامع سازمانی و دولت الکترونیک
# نوآوری، پلتفرم سازی و سرمایه گذاری خطرپذیر


چشم انداز

ﺑﺮﺗﺮﯾﻦ ﺑﺎزﯾﮕﺮ زﯾﺴﺖ ﺑﻮم دﯾﺠﯿﺘﺎل ﮐﺸﻮر در ﺻﻨﻌﺖ ﻣﺎﻟﻰ


اعضای هیات مدیره و مدیرعامل

نام و نام خانوادگی سمت
آقای دکتر مجید قاسمی رئیس هیات مدیره
آقای حسن معتمدی نائب رئیس هیات مدیره
آقای ذبیح الله خزایی عضو هیات مدیره
آقای اسعد نیازمند عضو هیات مدیره
آقای دکتر شهاب جوانمردی عضو هیات مدیره و مدیرعامل